بهترین پاور بانک‌ های معرفی‌شده در سال 2018

بهترین پاور بانک‌

در این مقاله‌ بزرگترین‌، کوچکترین‌، ارزان‌ترین‌ و بهترین پاور بانک‌ ها‌ی سال که در هر زمان و هر مکان در دسترس بوده، به‌راحتی قابل‌حمل و دارای امکانات شارژ سریع  است را در قیمت‌ها و ظرفیت‌های موجود، به شما معرفی‌خواهیم کرد.
این‌روزها، پاوربانک‌ها طی زمانی کوتاه، راه درازی را طی‌کرده‌اند با وجود طراحی‌ها و ظرفیت‌های  متنوع و هم‌چنین تنوع عمل‌کرد این پاوربانک‌ها، باز هم می‌توان گفت که فرمت کلی به‌کاررفته در طراحی همه‌ی پاوربانک‌ها یکسان است.
طراحی ظاهری و ظرفیت یک پاوربانک، اینکه آیا دستگاه به‌راحتی در جیب شما جای‌می‌گیرد یا با توجه به وزن  آن جهت حمل و نقل در کیف‌دستی یا کوله‌پشتی مناسب است؟ یا گوشی و وسایل الکترونیکی قابل‌شارژ شما را با سرعت مناسب شارژ می‌کند از جمله عوامل پررنگی هستند که معمولا هر کسی در هنگام خرید پاوربانک در نظرمی‌گیرد اما آپشن‌های دیگری نیز وجوددارند که باید در هنگام خرید این دستگاه درنظرگرفته‌شوند.

بهترین پاور بانک‌

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در هنگام خرید پاوربانک موردتوجه قرارگیرند

  1. طراحی: یکی از وجوه تمایز بهترین پاور بانک‌ ها از پاوربانک های معمولی این‌ است که یک پاوربانک به‌راحتی در جیب شما جای‌می‌گیرد یا برای حمل در کوله‌پشتی مناسب باشد . به‌لحاظ ظاهری احساس خوبی را در هنگام قرارگرفتن در دستان شما ایجادمی‌کند یا یکی از همان پاوربانک‌ها با ظاهر خسته‌کننده‌ی سیاه‌وسفید است ؟ آیا به یک صفحه‌ی  LCD نشان‌دهنده‌ ی میزان شارژ باقی‌مانده‌ی دستگاه و یا یک LED  که میزان درصدی  شارژ گوشی و یا هر دستگاه الکترونیکی دیگر شما را در هنگام اتصال به پاوربانک نشان‌می‌دهد مجهزشده است؟ و در نهایت این‌‌که آیا این دستگاه ضدآب و برای استفاده در جشنواره‌ها و یا تورهای طبیعت‌گردی مناسب است یا نه و این‌که  آیا به یک پنل خورشیدی به‌منظور استفاده‌ی طولانی‌مدت مجهزشده‌است یا نه از جمله دیگر عواملی هستند که در هنگام خرید پاوربانک از جهت طراحی ظاهری باید در نظرگرفته‌شوند.
  1. ظرفیت: از جمله دیگر مواردی که در هنگام خرید پاوربانک از جهت نوع عملکرد باید در نظرگرفته‌شود ظرفیت دستگاه است. به این معنی که، این پاوربانگ تا چند بار توانایی شارژکردن گوشی شما را دارد. در حال جاضر، اکثریت قریب‌به‌وقوع پاوربانک‌ها بهره‌ای حدود 65% دارند به‌این‌معنی که یک پاوربانک 3000میلی‌آمپری توانایی شارژ باتری 3000میلی‌‌‌آمپری گوشی شما را ندارد.از طرفی، هرچقد ر ظرفیت یک پاوربانک بالاتر باشد، دستگاه به لحاظ وزنی سنگین‌تر و به‌لحاظ اندازه خواهدبود. در عین حال، در مدل‌های سبک‌تر، تکنولوژی باتری‌های به‌کاررفته ظریف‌تر و حساس‌تر است. علاوه‌براین‌ها، باید این نکته را نیز درنظرگرفت که امکان استفاده از پاوربانک‌هایی با ظرفیت بالاتر از 27000mAh (100Wh) در هواپیما، بدون مجوز خط هوایی موردنظر وجودندارد.)
  2. ورودی‌ها و خروجی‌ها: در هنگام خرید پاوربانک باید موارد استفاده‌ی روزانه‌ی آن‌ها نیز درنظرگرفته‌شود. یعنی باید بدانیم که روزانه آن‌ها را به چه دستگاه‌هایی (آیفون، اندورید، تبلت، لپ‌تاپ و…) متصل‌می‌کنیم و طبق آن ورودی‌ها و خروجی‌های به‌کاررفته در دستگاه را بررسی‌نماییم. چراکه نه تنها وجود خود کانکتورها مانند Micro USB، USB-C، Lightening و حتی آداپتورهای AC   که به طور کامل پرشده‌اند، بلکه تمامی پورت‌های ورودی و خروجی به‌کاررفته در یک پاوربانک، به اینکه معمولا چند وسیله‌ی الکترونیکی را به‌طورهم‌زمان با آن شارژمی‌کنیم بستگی‌دارد.
  1. سرعت شارژ دستگاه موردنظر: درصورتی که دستگاه الکترونیکی موردنظر شما از تکنولوژی شارژسریع (Quick Charge) پشتیبانی‌می‌کند، بهتر است پاوربانکی را انتخاب‌کنید که از این استاندارد پیروی‌می‌کند. به‌عنوان یک قاعده‌ی کلی، یک پاوربانک 5 واتی (5v-1A ) کند، 10واتی (5v-2A) دارای توان متوسط و هر پاوربانک با توانی بالاتر از این مقدار بسیارپرقدرت در نظرگرفته می‌شود. با این‌حال، فریب چنین ارزیابی هوشمندانه‌ای را نخورید! این تکنولوژی هوشمند ادعاکرده‌است‌که این توانایی را دارد تا مقدار انرژی مصرفی دستگاه‌شما را بهینه‌کند. درحالی‌که این تکنولوژی تنها زمانی مفید است و کاربرد داردکه حداکثر خروجی پاوربانک با چندین دستگاه متصل‌به‌آن به اشتراک گذاشته‌شود. چراکه گوشی شما فقط همان  مقدار شارژموردنیاز مصرفی خود را  متناسب با ظرفیت باتری به‌کاررفته در آن  از پاوربانک دریافت‌می‌کند. برخی از دستگاه‌ها مانند لپ‌تاپ‌ها به شارژرهای قدرتمندتر مجهز به تکنولوژی “USB-PD”( فناوری انتقال قدرت (Power Delivery) که قابلیت انتقال توان تا 100W را دارد .) نیازدارند. به‌یادداشته‌باشیدکه، سرعت شارژ هم در مورد پورت ورودی و هم در مورد پورت خروجی پاوربانک باید درنظرگرفته‌شود. امکان فروش بسیاری از پاوربانک‌ها با شارژر وجودندارد بنابراین اگر می‌خواهید بیش‌ترین استفاده را از ورودی یک پاوربانک با بیش‌ترین سرعت ممکن داشته‌باشید، ابتدا از این‌که آن را به یک شارژر سازگار متصل‌می‌کنید اطمینان‌حاصل‌کنید.
  1. امکانات مربوط به گذرمیانی شارژ(Passthrough Charging): به یادداشته باشید که پاوربانک مورداستفاده‌ی شما پس از استفاده‌ی مداوم به‌مرورزمان خشک شده و شارژ خود را از دست‌می‌دهد.درهنگام وقوع چنین اتفاقی، باید پاوربانک خودرا مانند هر دستگاهی که پیش از این شارژمی‌کردید، شارژنمایید. بهترین پاوربانک‌ها معمولا از تکنولوژی گذار میانی شارژ (Passthrough Charging ) بهره‌می‌برند به این معنی که این توانایی را دارند تا به‌طور هم‌زمان با دستگاه متصل به خروجی خود، به شارژر متصل‌شده و شارژشوند. درحالی‌که تنها به یک منبع تغذیه و حداقل اتصال با آداپتورها نیاز دارند.
بیشتر بخوانید :   نقد و بررسی پاور بانک یونیوو مدل TOP10

بهترین پاور بانک‌ - پاوربانک روموس

حال، با توجه به توضیحات ارائه‌شده در بالا به بررسی پاوربانک ROMOSS Ace 20  به‌عنوان یکی از بهترین پاور بانک‌ های معرفی‌شده در سال 2018  می‌پردازیم:
یکی از پاوربانک‌های مجهز به ورودی دوگانه، مدل Ace 20  شرکت روموس است. این دستگاه 20000میلی‌آمپرساعتی، هردو ورودی Micro USB و Lightening  را در ساختار خود دارد که این امکان را برای کاربران آیفون به‌ارمغان‌آورده‌است تا بدون نیاز به کابل Micro USB پاوربانک خود را شارژنمایند. دستگاه A20  از طریق یک نماینده‌ی چینی به‌نام GearBest  با قیمت 23.16 یورو، معادل‌با 29.26 دلار، وارد بازار شده است. این قیمت برای این پاوربانک با چنین ظرفیتی مناسب به‌نظرمی‌رسد.اما در این‌جا هدف ما این نیست که تنها به پاوربانک‎های موجود در بازار چین بسنده‌‌کنیم این پاوربانک‌ها به آسانی و با قیمتی ارزان در بازا ر کشور بریتانیا نیز در دسترس‌اند. هرچند ظرفیت 10000mAh  با نام تجاری A10  هم موجوداست  و با قیمت 19.90 یورو یا همان  19.99 دلارارزش‌گذاری‌شده و به فروش می‌رسند.

این دستگاه باکیفیت در رنگ‌های Rose Gold  و Gray (نقره‌ای ) به‌بازار عرضه‎شده‌اند. A20، هم‌چنین به یک پوشش آلومینیومی براق و زیبا مجهزشده که مقاومت و زیبایی خاصی را برای آن به ارمغان آورده‌‌است. اما اگر از زیبایی طراحی بدنه‌ی آن هم بگذریم، ظرفیت 13300mAh و ورودی Lightening  به‌کاررفته در ساختار آن، به عنوان منحصربه‌فردترین و هیجان‌انگیزترین ویژگی‌ها شناخته‌می‌شوند.
اما از طرفی، برای این مدل امکان شارژ هم‌زمان خود پاوربانک و وسیله‌ی الکترونیکی متصل به آن وجودندارد. در حالی‌که با مجهزبودن به یک خروجی  10.5 واتی و یک خروجی  5 واتی قابلیت شارژ سریع دستگاه موردنظر شما را برایتان به ارمغان‌می‌‌آورد. البته لازم به یادآوری است که درواقع با توجه به این‌که توان یکی از خروجی‌ها بیش از دوبرابر دیگری است، این عامل، با برقراری تعادل در هنگام شارژشدن دستگاه شما سرعت شارژ را افزایش‌می‌دهد.
هم‌چنین، لازم به‌یادآوری است که این پاوربانک قادر است گوشی آیفون شما را تا هفت بار شارژکند.
ازطرف دیگر، به‌یادداشته‌باشیدکه پاوربانک‌هایی با ظرفیت بالا، وزن بالایی نیز دارند، A20  در حدود 491g وزن دارد.

به اشتراک گذاری در