چگونه بهترین پاور بانک را برای خودمان انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین پاور بانک را انتخاب کنیم

شاید اینگونه به نظر برسد که تقریبا همه پاور بانک ها به یک اندازه مفید هستند و کار مشابه ای را انجام می دهند و تفاوت عمده آنها تنها در شکل ظاهری آنهاست. اما در اصل شما می توانید پاور بانکی داشته باشید که علارقم ابعاد بزرگش، تنها یک بار گوشی هوشمند شما را شارژ کند و این شارژ کردن به کندی صورت پذیرد. در مقابل می توانید از پاور بانک های مناسبتری که نه تنها ابعاد بزرگی ندارند، بلکه با تکنولوژی شارژی مورد استفاده و همچنین ظرفیت شارژی که دارند قادرند تلفن هوشمند شما را در کمترین زمان ممکن و حتی تا ۱۰ بر شارژ کامل، شارژ نمایند.در این مقاله به بررسی سه ویژگی برای انتخاب بهترین پاور بانک ممکن خواهیم پرداخت.

۱-ظرفیت پاوربانک

تعداد دفعات شارژ گوشی های هوشمند توسط پاوربانک ها به ظرفیت ذکر شده بر روی بسته بندی پاوربانک که با واحد میلی آمپر بر ساعت مشخص می گردد، بستگی دارد. با توجه به اینکه هیچ پاوربانکی بازدهی ۱۰۰ درصد ندارد و بخشی از انرژی در پاوربانک ها مثل سایر وسایل الکترونیکی به صورت انرژی گرمایی و … اتلاف می شوند و همچنین با توجه به اینکه ظرفیت باتری های تلفن های هوشمند هم با هم تفاوت دارند، تخمین زدن تعداد شارژ گوشی های موبایل به طور دقیق امکان پذیر نمی باشد.
به طور کلی میزان بازدهی پاوربانک ها در صنعت تولید پاوربانک بین ۶۰ الی ۷۰ درصد می باشد و این در حالی است که برخی از بهترین پاور بانک ها تا ۹۰ درصد بازدهی دارند.

بیشتر بخوانید :   چه کابلی برای شارژ پاوربانک مناسب‌تر است؟

۲-استفاده از تکنولوژی QC4 و USB-C

امروزه اغلب پاوربانک ها از تکنولوژی شارژ سریع ۴ یا QC 4 و همچنین تکنولوژی USB –C استفاده می نمایند. در برخی از موارد هر دوی این تکنولوژی ها هم در هنگام شارژ شدن و هم در هنگام شارژ کردن مورد استفاده قرار می گیرند تا پروسه ی شارژ را هر چه سریعتر انجام دهند. این تکنولوژی ها اغلب با استفاده از پورت های USB، میکرو USB و lightning ارائه می گردند.

چگونه بهترین پاور بانک را انتخاب کنیم

۳-شارژ و قطع شارژ به صورت اتوماتیک

شارژ همزمان از ویژگی های یک پاور بانک حرفه ای می باشد که باعث ایجاد وجه تمایز بین آن و سایر پاوربانک ها می گردد. امکان شارژ شدن خود پاور بانک هنگامی که این دستگاه در حال شارژ یک گوشی هوشمند و یا هر دستگاه دیگری است یکی از خصوصیات ویژه یک پاور بانک خوب به شمار می رود.
شارژ و قطع شارژ اتوماتیک از دیگر ویژگی های خاص در پاوربانک ها می باشد. به گونه ای که هنگامی که شما پاوربانک مورد نظر را به گوشی هوشمند خود متصل می کنید، پروسه شارژ شدن به طور اتوماتیک شروع می گردد و پس از شارژ کامل دستگاه، به طور خودکار و اتوماتیک این پروسه متوقف می گردد تا باتری دستگاه مورد نظر کمترین آسیبی نبیند.
گر چه در برخی موارد به دلیل عدم پشتیبانی تلفن همراه از ویژگی شارژ اتوماتیک، پس از اتصال پاوربانک به دستگاه مورد نظر عمل شارژ به طور اتوماتیک شروع نمی گردد و حتما برای آغاز به شارژ دستگاه نیاز به فشردن کلید تعبیه شده بر روی پاوربانک می باشد.

به اشتراک گذاری در