دستبند هوشمند چیست و از چه قابلیت هایی برخوردار است؟

ساعت هوشمند اپل

در سال‌های اخیر،دستبند های هوشمند به یکی از ابزارهای پوشیدنی  مشهور و شگفت‌انگیز، به‌منظور استفاده در جهت حفظ تناسب‌اندام شناخته‌شده‌اند.شهرت،جذابیت و قابلیت‌های متنوع Watch Apple ، به‌ویژه، قابلیت آن در  کنترل سلامت، مشوق مردم در کنترل روزمره‌ی فاکتورهای سلامت خود، بوده‌است.
بنابراین، اگرفکرمی‌کنید زمان تحول شما در جهت زندگی سالم‌تر  فرارسیده‌است،همین‌حالا، روی یک دستبند هوشمند تازه سرمایه‌گذاری کنید.
این ابزار سودمند، با داشتن قابلیت‌های کنترل روندخواب، ضربان‌قلب و دیگر فعالیت‎های روزمره هم‌چنان در حال ارتقا و دگرگونی است. هرچند ممکن است گاهی در درستی اطلاعات ارائه‌شده توسط این وسیله در راستای سلامت خود، دچار تردیدشویم اما به‌هرروی، این وسیله،می‌تواند انگیزه‌ای را در راستای زندگی فعال‌تر و سالم‌تر در ما به‌وجودآورد.
به‌علاوه، ساعت‌های هوشمند نیز با قابلیت ردیابی تناسب اندام به بازار عرضه‌می‌شوند که این تنوع، انتخاب دستبندهای هوشمند و ساعت‌های هوشمند را، به‌عنوان ابزاری برای کنترل‌سلامتی، مشکل تر ‌ساخته‌است.

چگونه یک دستبند هوشمند باکیفیت بخریم؟
دستبندهای هوشمند به ‌طورمعمول، با قابلیت شمارش گام‌ها در طول‌روز، کنترل‌روند‌خواب،ضربان‌قلب و فعالیت‌های روزانه طراحی‌می‌شوند.بنابراین ویژگی‌ها، انتخاب مناسب‌ترین ردیاب تناسب اندام، به این‌که به چه منظوری و با اولویت کنترل کدام‌یک از این فاکتورها می‌خواهید از آن استفاده‌کنید بستگی‌دارد.
مثلا ممکن است دوست‌داشته‌باشید که از این وسیله تنها به‌عنوان یک ساعت‌مچی استفاده‌کنید اما، همه‌ی این دستبندها شبیه ساعت‌های مچی طراحی‌نشده‌اند و خیلی از آن‌ها به‌صورت باندهای باریک و سبک یا با قابلیت قرارگرفتن روی مچ‌پای شما  و یا سیم‌های نازک با قابلیت اتصال به لباس‌های شما به‌ وجودآمده‌اند.

جهت استفاده از ردیاب تناسب اندام، اپلیکیشن مربوطه را فراموش نکنید!
دستبندهای هوشمند یادشده، در حالت کلی، موازی با اپلیکیشن‌های کنترل سلامت که روی گوشی و سایر دستگاه‌های هوشمند مورداستفاده‌ی شما نصب‌می‌شوند کارمی‌کنند و هرکدام از این دستبندها، اپلیکیشن مخصوص به‌خود را دارند. اپلیکیشن ویژه‌ برخی دستبندهای هوشمند VeryFit  و یا VeryFirPro و همچنین اپلیکیشن ویژه اپل واچ اپلیکیشن Health می‌باشد.

بیشتر بخوانید :   کابل‌ شارژ ۲۹ دلاری USB-C برای اپل واچ عرضه شد

نرم افزار ساعت هوشمند اپل

این دستگاه‌ها، قابلیت کنترل چه فعالیت‌هایی را دارند؟
دستبندهای هوشمند به‌طورمعمول، قابلیت کنترل برخی  فعالیت‌های ورزشی مانند شنا، دوچرخه‌سواری، دو، وزنه‌برداری، بوکس ومحاسبه‌ی کالری مصرفی از این فعالیت‌ها را دارند. اما در حالت کلی، امکان محاسبه‌ی کالری مصرفی بسیاری از فعالیت‌های ورزشی برای این دستبندها، هنوز میسرنشده‌است.

نحوه‌ی کارکرد دستبند هوشمند
کنترل ضربان‌قلب: چراغ‌های LEDبه‌کاررفته در بخش زیرین دستگاه، به‌منظور بررسی تغییرات جریان خون، نور را در سطح پوست بازتاب‌می‌کنند.
شمارش گام‌ها: آشکارسازهای حرکتی، شکل‌های مختلف حرکات روزانه‌ی شما مانند پیاده‌روی و دو را روی صفحه، به‌نمایش‌می‌گذارند.
کنترل روند خواب:این دستگاه با قابلیت تشخیص زمانی که شما استراحت کافی ندارید طراحی‌شده‌است و از طرف دیگر، درصورتی‎که به‎مدت یک‌ساعت فعالیتی انجام‌ندهید، به‎طورخودکار، روی حالت‌خواب (Sleep Mode) قرارمی‌گیرد.
کنترل روند سلامتی و تغذیه
اپلیکیشن به‌کاررفته روی این دستگاه هم‌چنین قادر است روند تغذیه و خوردوخوراک شما را نیز از طریق پرسش درباره‌ی میزان آبی که در طول روز می‌نوشید و نیز کالری مصرفی روزانه‌ی شما کنترل‌نماید.

نقدوبررسی دستبندهای هوشمند
هرچند، بسیاری از ردیاب‌های تناسب اندام عرضه‌شده به ردیاب‌چهره و صفحه‌نمایش‌لمسی مجهزشده‌اند، برخی از آن‌ها، سیم‌های ساده‌ای هستند که جهت ردیابی تناسب اندام، به اپلیکیشن به‌کاررفته در گوشی‌های هوشمند شما، متصل‌می‌شوند.

کنترل ضربان قلب
لازم به یادآوری است که دستبندهای هوشمند ارزان‌قیمت، امکان کنترل ضربان قلب را ندارند، هرچند به‌زودی چنین قابلیتی به یک ویژگی کلی در تمامی این دستبندها تبدیل‌می‌شود.

طول عمر باتری
در مقایسه با ساعت‌های هوشمند، دستبندهای هوشمند طول عمر باتری بسیار بالایی در حدود چندین روز تا شش‌ماه را دارند.
 ساعت هوشمند یونیوو

دقت و صحت ارائه‌ی اطلاعات در خصوص سلامت
خوب‌است بدانید که این وسیله، هیچ‌گاه دقت و اعتبار اطلاعات مربوط به ضربان قلب یا میزان کالری مصرفی را در مقایسه با سایر دستگاه‌های موجود در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی ندارد. اما بهترین ابزار در جهت تشویق شما در کنترل سلامت خوردوخوراک و فعالیت‌های روزانه می‌باشد.

بیشتر بخوانید :   اپل چگونه ساعت‌سازان سوئیسی را با اپل واچ به زانو درآورد

ضدآب‌بودن
لازم به‌یادآوری است که بسیاری از دستبندهای هوشمند ، ضدآب نیستند بنابراین،
اگر به شنا علاقه‌دارید، بهتراست ساعت‌ هوشمند ضدآب با این قابلیت را جایگزین‌کنید.

به اشتراک گذاری در