چگونه یک شارژر موبایل مناسب برای استفاده در ماشین انتخاب‌کنیم؟

شارژر فندکی روموس

شاید برای شما هم، اتفاق‌افتاده‎باشد …در حال رانندگی به‌سمت یک جلسه‌ی مهم هستید که ناگهان ترافیک در مسیرتان به اوج خود می‌رسد. به دلایل نامعلوم، شما در ترافیک می‌مانید و هیچ امیدی به رسیدن به جلسه در زمان مقرر نخواهید داشت . در چنین شرایطی به دنبال گوشی خود در ماشین می‌گردید تا با یک تماس تاخیر خود را به رئیستان اطلاع‌دهید که ناگهان در اوج نگرانی، متوجه‌می‌شوید که باتری موبایل تان خالی شده و به شارژر نیز دسترسی ندارید. این شرایط پرتنش، ممکن‌است مشکلاتی را در محل کار برایتان به‌وجودآورد.
اما، این مشکل به‌راحتی با دسترسی به یک شارژر همراه یا یک شارژر فندکی در ماشین قابل حل خواهدبود. این وسیله‌ی کوچک و قابل‌حمل، به شما این امکان را می‌دهد تا موبایل خود را در حین رانندگی شارژکنید و به شما اطمینان‌ می‌بخشد که گوشی شما در هر زمان و حتی در شرایط اورژانسی به راحتی در دسترس است.

موارد استفاده از شارژر فندکی

شارژر فندکی برای استفاده در مسافرت‌ها و رفت ‌و آمدهای طولانی شگفت‌انگیز است.در کنار همه‌ی این مزایا، این ابزار اعجاب ‌انگیز هم‌اکنون، با قیمت مناسب، به‌طورگسترده، همه‌ جا موردنیاز و در دسترس است. ازاین‌رو، به چندنکته که در هنگام خرید این دستگاه، باید درنظرگرفته ‌شوند می‌پردازیم.

شارژر ماشین روموس

به‌طورکلی، طرزکار شارژر فندکی چگونه‌ است؟
Car Charger یا شارژر ماشین، ابزار کوچکی است که از ولتاژ 12 ولت فندک یا هر سوکت برق کمکی موجود در اتومبیل، به‌عنوان ولتاژ ورودی، استفاده ‌کرده و آن را به خروجی USBخود، منتقل‎می‎کند تا ایمنی موردنیاز را برای موبایل، تبلت و سایر دستگاه‌های الکترونیکی و قابل‌شارژ شما، در حین شارژشدن و استفاده از آن‌ها در حین رانندگی،  به‌طورهم‌زمان،  فراهم‌کند.

نکاتی که باید در هنگام خرید Charger Carبه آن‌ها توجه‌کرد
اگر به‌منظور خرید شارژر فندکی، نگاهی به گوشه‌وکنار بازار لوازم‎الکترونیکی بیندازیم، با مجموعه‌ی گسترده و متنوعی از Car Chargerهای مجهز به پورت USB مواجه ‌می‌شویم، که در نگاه‌اول، همه‎ی آن‎ها کاملا مشابه به‌نظرمی‎رسند. اما از آن‌جایی که همه‌ی Car Chargerها، مشابه هم و با کیفیت یکسان طراحی‌نشده‌اند، باید در هنگام خرید آن‌ها، نکاتی را درنظرگرفت.

بیشتر بخوانید :   ویدئو پروژکشن ها مجهز به پاوربانک می شوند

شارژر ماشین

خروجی USB چندگانه
در جهان امروز، همه‌ی ما در زندگی روزمره  از ابزارهای الکترونیکی بسیاری از جمله، گوشی، تبلت، دستگاه‌های مجهز به سیستم GPS و … استفاده‌می‌کنیم. برخی از Car Charger ها تنها یک پورت USB در ساختار خود دارند درحالی‌که بسیاری دیگر، به دو یا چند پورت مجهزشده‌اند، بنابراین در هنگام خرید Car Charger  لازم است اطمینان حاصل‌کنیم که این ابزار امکان شارژ تمامی دستگاه‌های الکترونیکی قابل‌شارژ را برایمان فراهم‌می‌کند.

شارژر فندکی

شارژر فندکی «روموس» مدل «AM 12» دارای دو درگاه خروجی است که به کمک آن‌ها می‌توانید تبلت و گوشی خود را هم‌زمان شارژ کنید.
امکان عبور شدت‌جریان مناسب از دستگاه الکترونیکی شما
هرکدام از دستگاه‌های الکترونیکی که در طول روز از آن‌ها استفاده‌می‌کنید، در هر موقعیت به توان مناسبی برای شارژشدن نیازدارد. پس با توجه به توان مصرفی موردنیاز هر دستگاه باید Car Charger ای انتخاب شود که به‌طورمیانگین برای تمامی دستگاه‌های اکترونیکی شما مناسب‌باشد. برای دستگاه‌های‌الکترونیکی امروزی شارژرهای 2.1  تا 2.4  آمپری معمول‌هستند. استفاده از شارژرهایی با آمپراژ پایین‌تر از شدت‌جریان مورداستفاده‌ی دستگاه الکترونیکی شما، مدت‌زمان فول‌شارژ شدن دستگاه مورد‌نظر را افزایش‌می‌دهد.

شارژر فندکی روموس

جهت محافظت دستگاه شارژ شونده از نوسانات جریان، شارژر های فندکی روموس به مدارهای جانبی برای این منظور مجهز هستند.

طراحی و پیکربندی شارژر فندکی
در گزینش Car Charger، باید به اندازه و طراحی ظاهری آن نیز، توجه‌کرد تا به راحتی در داشبورد جای‌گرفته و فضای زیادی را داخل اتومبیل اشغال‌نکند. هم‌چنین اگر کمی خوش‌سلیقه باشید، ممکن است دوست‌داشته‌باشیدCar Charger  مورداستفاده‌ی شما با رنگ‌های به‌کاررفته در فضای داخلی اتومبیلتان هماهنگ‌باشد.
شارژر فندکی  روموس چنین امکانی را برایتان به‌ارمغان‌آورده‌‌است.

 شارژر ماشین موبایل

گواهی‌نامه‌های کیفی
در هنگام خرید این دستگاه از معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل‌نمایید و توجه داشته‌باشید که فروشنده یکی از گواهی‌نامه‌های معتبر خرید دستگاه مانند MFI، Apple و یا سایر گواهی‌نامه‌های معتبر را به شما ارائه‌دهد. از طرف دیگر، دقت در این امر نیز حائز اهمیت است که Car Charger های با کیفیت بالا به یک مداردرونی ویژه، مجهز شده‌اند که از داغ‌شدن، Over Charge (شارژشدن بیش‌ازحد موردنیاز)، و سایر آسیب‌ها و خطرات ممکن برای دستگاه الکترونیکی شما جلوگیری‌می‌کند.

بیشتر بخوانید :   اندروید ۸ و تغییرات مشهود آن!

شارژر فندکی

نکات و پیشنهادات کلی برای استفاده‌از Car Charger
توجه‌داشته‌باشید که اغلب بعد از شارژ دستگاه خود داخل اتومبیل، یا در هنگام عدم‌استفاده،
Car Charger  را از پریز یا فندک ماشین بیرون‌آورید. چرا که در غیر این صورت، استفاده از
Car Charger  ممکن‌است به تضعیف باتری ماشین، منجرشود.
البته شارژر های فندکی روموس قابلیت قطع اتصال پس از شارژ کامل دستگاه را دارند تا به باتری ماشین آسیبی نرسد و شارژ اضافه هدر نرود.
معمولا در هنگام خرید و استفاده از Car Charger ها ،باید اطمینان حاصل‌کنید که توان گوشی، ماشین و شارژر با هم سازگار باشد. بنابراین، باید ولتاژ ورودی و خروجی هر کدام از این مولفه‌ها در هنگام اولین استفاده بررسی‌شود.
بهتر است همواره از کابل‌هایی با ولتاژ و جریان سازگار با دستگاه الکترونیکی مورداستفاده و شارژر استفاده‌کنید تا ایمنی موردنیازدستگاه حفظ‌شود.
تمامی شارژرهای روموس دارای قابلیت Fit charge بوده که در هنگام شارژ ، دائما ولتاژ دستگاه را می سنجد، تا میزان ولتاژ  ورودی  متناسب با دستگاه باشد.
داشتن یک شارژر فندکی خوب و باکیفیت، در زندگی پرمشغله‌ی دنیای امروز، ضروری‌است. این ابزار، به‌طور ایمن و با سرعت بالا دستگاه‌های الکترونیکی شما را شارژ کرده و در هنگام رانندگی به‌راحتی، در هر زمان و هر مکان، در دسترس شما قرارمی‌گیرد.
پس با افزودن شارژرهای روموس به لوازم درون اتومبیل،بر امکانات اتومبیل خود بیفزایید و از تکنولوژی لذت ببرید.

به اشتراک گذاری در