مدت زمان شارژ پاوربانک در اولین استفاده چگونه است؟

زمان شارژ پاوربانک

بسیاری از کاربران هنگامی که گوشی هوشمند جدیدی را خریداری می‌کنند، به صورت ناخودآگاه با این سوال در ذهن خود روبرو می‌شوند: “در اولین شارژ گوشی خود، چه مدت زمانی آن را به برق بزنیم؟” به‌ همین ترتیب، این سوالی است که می‌تواند در هنگام خریدن یک پاوربانک در ذهن شما نقش ببندد.
در پاسخ باید عنوان داشت که همانند شارژ باتری گوشی در اولین استفاده، پاوربانک تازه خریداری شما نیز باید مدت زمان طولانی‌تری را برای شارژ شدن سپری کند.

11
اکثر پاوربانک‌هایی که امروزه تولید می‌شوند، از چهار چراغ LED به عنوان شاخص شارژ استفاده می‌کنند. زمانیکه شارژ سلول باتری‌های پاوربانک کامل می‌شود، هر چهار چراغ به صورت ثابت به نمایش در می‌آیند. اما اگر به صورت چشمک زن باشند، نشان می‌دهند که پاوربانک شما هنوز به طور کامل شارژ نشده است.

3
از لحاظ تئوری بسیاری از پاوربانک‌هایی که در بازار موجود هستند، در اولین شارژ خود مدت زمانی بیشتری را سپری می‌کنند که این بازه زمانی 5 درصد بیشتر از سری‌های بعدی شارژ است. اما چند نکته در ارتباط با نحوه شارژ پاوربانک وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست:
– هر چه ظرفیت پاوربانک شما بالاتر باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا به صورت کامل شارژ شود.
– سعی کنید زمانی پاوربانک خود را از برق بکشید که شارژ آن به صورت کامل انجام شده باشد. چرا که در غیر این صورت، طول عمر سلول باتری‌های آن کاهش می‌یابند.
– معمولا نیمه دوم زمان شارژ پاوربانک نسبت به نیمه اول، زمان بیشتری را سپری می‌کند که البته این موضوع یک امر طبیعی به حساب می‌آید.

به اشتراک گذاری در