مقایسه تکنولوژی شارژ سریع نسل ۱ و ۲ و ۳

مقایسه شارژ سریع

همانطور که می دانید سیستم شارژ سریع یا QC یکی از سیستم هایی است که با ظهور در حوزه فناوری، اغلب شرکت ها در صدد استفاده از این تکنولوژی بر آمدند. در مقالات پیشین در خصوص سیستم شارژ سریع QC3 به تفصیل صحبت شد. در این مقاله می خواهیم به مقایسه‌ی انواع تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge بپردازیم.

ابتدا به مقایسه‌ی Quick Charge های 3.0, 2.0, 1.0 پرداخته و سپس به بررسی مزایا و پیشرفت‌های مربوط به این فناوری می‌پردازیم.
شاید بهترین راه برای پاسخ به این سوال مقایسه‌ی اولویت‌ های در نظر گرفته ‌شده برای شارژ در هریک از تکنولوژی‌ های Qualcomm’s Quick Charge باشد.
درمورد گوشی‌های‌هوشمند، بیشترین میزان توان واقعی و قابل دسترس در Quick Charge 3.0 از حداکثر توان18W مربوط به Quick Charge 2.0 تغییری ‌نکرده ‌است. حتی مدل ‌های جدید 9 ولتی هم مانند مدل ‌های پیش‌ از‌ خود، توان ثابت حداکثر 18W را دارند. هرچند، ممکن‌است مدل‌های پایین‌تر حداکثر توانی داشته ‌باشندکه به‌آن‌ها اجازه ‌می‌دهد تا نسبت به نسل‌های پیش‌ازخود سریع‌تر عمل‌کنند، اما در حالت کلی، این عامل تا حد زیادی به سیستم سخت‌افزاری به‌کار رفته در آن‌ها بستگی‌دارد.

شارژ سریع

مهم‌تر از همه، Qualcomm، سازگاری با نسل‌‌‌‌‌‌های‌ پیشین خود را نیز حفظ‌ کرده‌است. باتوجه ‌به‌ این‌ ‌که توان مصرفی گوشی هوشمند شما در یک طرف آن قرار می‌گیرد، با این تکنولوژی شما قادرخواهیدبود با خیال راحت، بیش‌ترین توان ممکن را از سوی هریک از شارژرهای تاییدشده، برروی دستگاه خود دریافت‌کنید. با این ‌حال، اگر برای شارژ گوشی هوشمند جدید خود، از شارژرهای قدیمی‌تر استفاده‌کنید، به سرعت کامل شارژ دست‌نخواهیدیافت.
با این‌که Qualcomm در هریک از مدل‌های جدید SoCs خود، از تکنولوژی شارژسریع پشتیبانی‌می‌کند،هنوزهم به‌کارگیری سریع‌ترین سرعت شارژممکن برای دستگاه‌های الکترونیک هوشمند، به چگونگی پیاده‌سازی مدارهای به‌کاررفته در آن‌ها توسط تولیدکنندگان و طراحان این دستگاه‌ها بستگی‌دارد. حال، نگاهی‎به دستگاه‌های Quick Charge 3.0می‌اندازیم.

بیشتر بخوانید :   اندروید ۸ و تغییرات مشهود آن!

توصیه‌های مربوط به پاوربانک‌های مجهزبه تکنولوژی Quick Charge 3.0

شارژر پاور بانک قابل‌ حمل 10000mAh GT pro QC 3.0
1. سریع‌ترین‌مدت زمان شارژ خود دستگاه : طراحی دو ورودی نوآورانه. یک پورت که از تکنولوژی Quick Charge 3.0 پشتیبانی‌می‌کند،پاوربانک را در مدت 3.5 ساعت به‌طورکامل شارژمی‌کند، که این مدت‌زمان نسبت ‌به پاور بانک‌های مشابه 10000mAh حدودا 60% کم‌تراست.

شارژ سریع

2. سریع‌ترین سرعت شارژ: با وجود چهار خروجی USB و تکنولوژی Quick Charge 3.0 به‌کاررفته در هریک از این‌پورت‌ها،که در مدت 35 دقیقه با 80% دستگاه‌های هوشمند سازگاراست، که این مدت زمان در مقایسه با دستگاه‌های مشابه، چهاربرابر سریع‌تر است.

شارژ سریع

3. سازگاری همه‌جانبه: با وجود هردو تکنولوژی Quick Charge 3.0 و Smart Charge به‌کاررفته در ساختار دستگاه، این شارژر، با بیش‌تر دستگاه‌های USB ، چه اندروید(Samsung HTC LGو…) و چه ios ، سازگار است.

شارژ سریع

4. مجهز به سلول باتریهای باکیفیت و با امکان استفاده‌ی ایمن: باتری‌های باکیفیت 10000mAh لیتیوم-پلیمر به‌کاررفته در این دستگاه این امکان را برایتان فراهم‌می‌سازند تا iPhone 7 خود را تا 3 مرتبه و iPad mini 3.0 خودرا تا یک مرتبه سریع‌تر شارژکنید. هم‌چنین،کاربرد مدارهای تجمعی پیشرفته در این دستگاه از عبور جریان بیش‌از‌اندازه، شارژ بیش‌ازاندازه و اتصال کوتاه، پیشگیری‌می‌کند. علاوه‌براین، این دستگاه معتبر به گواهی‌نامه‌های CE، RoHS و FCCنیز هست.

شارژر پاوربانکMT pro 10000mAh قابل‌حمل مجهز به تکنولوژی QC3.0

1. مجهز به ورودی و خروجی Quick Charge 3.0:
با تکنولوژی به‌کاررفته نسبت‌به مدل‌های مشابه 75% سریع‌تر بوده و گوشی‌های هوشمند را تنها در مدت 35 دقیقه از 0% به 80% شارژ، می‌رساند. همچنین، ورودیQC3.0 امکان شارژ پرسرعت را به این دستگاه شارژر می‌دهد.

بیشتر بخوانید :   شارژر استیشن ( Charger Station ) محصول جدید کمپانی روموس

شارژ سریع

2. مجهزبه ورودی و خروجی Type-C:
این دستگاه سازگار با هواپیما، با دارابودن ولتاژ اسمی 5V/2.4A با دستگاه‌هایی مانند Nintendo Switch، Mack Book 12 Inches، Google Pixel 2 ، Samsung Galaxy S8/S8 Plus ، Huawei Mate 10 Pro ، سازگار است.

شارژ سریع

3. ظرفیت باتری مناسب و قابلیت شارژ سریع‌تر:
iPhone X را 2 بار سریع‌تر و تنها در مدت 4.5 ساعت(با تکنولوژی QC 3.0 ) یا 10.5 ساعت (با شارژر 5V/2A )شارژمی‌کند.

به اشتراک گذاری در