نکاتی که برای حمل پاوربانک به داخل هواپیما باید رعایت کنیم کدامند؟

حمل پاوربانک در هواپیما

با وجود این‌همه‌ تنوع و هیجانی در ابزارهای دیجیتال که به صورت روزمره ازآن‌ها استفاده‌‌می‌کنیم مشاهده‌می‌شود، پاوربانک یک ابزار ضروری برای استفاده‌ی روزانه و سفر به‌شمار‌می‌رود. هیچ‌کس حاضر نیست در حالی‌که باتری گوشی‌اش خالی‌شده، منتظر هواپیمای تاخیری بماند یا در یک شهرغریب فرود آید در حالی که شارژ باتری گوشی‌اش تنها 5%  است. حتی تصور چنین شرایطی نیز دشوار است… بنابراین گاهی حمل پاوربانک به داخل هواپیما ضروری‌است.

قبل از سفر و پیش از اینکه پاوربانک خود را با وسایل سفر همراه کنید، ممکن است این پرسش برایتان به‌وجود آید که آیا مجاز به بردن پاوربانک، همراه با لوازم شخصی داخل کیف‌دستی خود به هواپیما هستید؟
ازطرف‌دیگر، پاوربانک‌ های مختلفی با ظرفیت‌های متفاوت از هزار تا ده‌هاهزارمیلی‌آمپرساعت، موجوداست. آیا محدودیتی برای ظرفیت پاوربانک‌ها برای استفاده درحین‌پرواز وجوددارد؟
تمام سردرگمی‌های شما امروز، با خواندن این مطلب، به‌پایان‌می‌رسد!

امکان حمل‌ونقل پاوربانک با ظرفیت‌های متفاوت، به هواپیما به‌شرح زیر است:

مجاز است یا خیر؟ ظرفیت پاوربانک برحسب میلی‌آمپرساعت
Capacity/mAh
نوع چمدان
خیر با هرظرفیت چمدان بررسی‌شده
بلی
با ماکسیمم تعداد 20 دستگاه
<20000mAh
بلی
با ماکسیمم تعداد 2 دستگاه
20000-32000mAh کیف‌دستی
خیر بیشتر از 32000mAh

این درحالی‌است که اداره‌ی هواپیمایی فدرال اشاره‌می‌کند:
باتری‌های لیتیوم-یونی یا لیتیوم-فلزی در هنگام پرواز، باید حتما داخل کیف‌دستی یا بارهمراه، نگه‌داری شوند.

باتری‌های لیتیوم-یونی(قابل‌شارژ)، نسبت به میزان انرژی مصرفی محدودیت دارند و معمولا هرکدام از این باتری‌ها به‌میزان 100Wh  انرژی مصرف‌می‌کند. این محدودیت انرژی مصرفی، تقریبا برای تمامی انواع مختلف باتری‌های لیتیومی که افراد برا ی لوازم الکترونیکی مختلف خود استفاده‌می‌کنند، موجوداست.

حمل پاوربانک در هواپیما

تبدیل ظرفیت برای حمل پاوربانک

حال سوال این‌است که از آن‌جایی که ظرفیت پاوربانک‌ها معمولا براساس  (میلی‌آمپرساعت mAh)  ))محاسبه‌می‌شود، چگونه می‌توان این ظرفیت را به (وات-ساعت(Wh)) تبدیل‌کرد.

بیشتر بخوانید :   ۵ نکته ای که در هنگام خرید پاور بانک باید به آن توجه کنید

فرمول این تبدیل واحد به‌شرح‌زیر است:

(Wh) = (mAh)/1000 x (V)

لازم به تذکر است که پارامتر V، ولتاژ اسمی دستگاه خوانده‌می‌شود که مقدار آن برای بیش‌تر سلول‌های لیتوم-یونی،  برابر 3.7v محاسبه‌شده‌است.
به‌عنوان نمونه، پاور بانک روموس مدل Polymos20 20000mAh  را درنظربگیرید که ظرفیت آن برحسب وات-ساعت به‌صورت زیر محاسبه‌می‌شود:

20000 mAh /1000 x (3.7V) = 74 Wh

از آن‌جایی‌که ظرفیت این مدل از پاوربانک روموس کم‌تر از 100وات-ساعت است شما می‌توانید این پاوربانک را با خیال راحت داخل کیف‌دستی، با خود به هواپیما ببرید.

اطلاعات فوق بیش‌تر مقررات خطوط هوایی را شامل‌می‌شود. با این‌حال ممکن است در برخی کشورها قوانین درباره‌ی ورود پاوربانک به هواپیما، متفاوت‌باشد. بنابراین، اگر هم‌چنان درخصوص بردن پاوربانک خود به هواپیما تردید دارید، بهتر است برای اطمینان بیش‌تر، پیش از پرواز، سایت شرکت هواپیمایی موردنظر را بررسی‌نمایید.

ایمن سفرکنید و از سفر خود لذت‌ببرید!

به اشتراک گذاری در