یک پاوربانک خوب باید چند میلی آمپر ظرفیت داشته باشد؟

یک پاوربانک خوب باید چند میلی آمپر باشد؟

برای بررسی این موضوع ابتدا با تعریف میلی  آمپر  ساعت یا mAH شروع می کنیم :

میلی آمپر ساعت به چه معناست؟

mAH یا همان میلی آمپر بر ساعت واحد اندازه گیری برای سامانه های الکتروشیمی مانند آبکاری الکتریکی یا باتری به کار می رود که به زبان ساده تر ، برای بیان مقدار گنجایش باتری پاور بانک ها به کار می رود.
پاوربانک های استاندارد و معمولی ظرفیتی بین 1000mAH تا 20000mAH دارند .
mAH بیشتر به معنی قدرت بیشتر و شارژ بیشتر برای گوشی های هوشمند شما است . دستگاه های بزرگ تر و قوی تر مثل گوشی های هوشمند به توان بیشتر برای شارژ شدن کامل نیاز دارند پس برای اینکه پاوربانک مناسب خود را پیدا کنید ابتدا باید این مسئله رادر نظر بگیرید که به چه مقدار mAH نیاز دارید

حداقل میلی آمپر ساعت مورد نیاز شما چقدر است؟

متوسط باتری گوشی هوشمند حدود 2200 مگاهرتز است ، اگر شما به پاور بانکی برای ذخیره باتری و یا استفاده در زمان اضطراری نیازدارید  5000mAH برای مصرف روزانه کافی می باشد البته به نرخ تبدیل و کارایی باتری هم باید توجه داشته باشید . 5000mAH نرخ تبدیل 93% دارد که قادر است اکثر گوشی های هوشمند را حداقل 1.5 برابر شارژ کامل کند .
اما اگر ازآن دسته افراد هستید که علاقه زیادی به سلفی انداختن ، استفاده از Wifi  و Data به صورت مداوم و یا دیدن سریال، دارید ممکن است به پاور بانک با توان بیشتر مثلا 6800mAH نیاز پیدا کنید، و اگر می دانید که تا 24 ساعت آینده به شارژر دسترسی  ندارید 10400mAH گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.
اگر معمولا در سفر های طولانی هستید و از اینکه گوشی هوشمندتان مدام نیاز به شارژ دارد خسته شده اید 16000mAH ویا بیشتر گزینه مناسبی خواد بود. پاوربانک ها به طورکلی هر دستگاهی که از طریق USB  تغذیه می کند را شارژ می کند
در آخر : اگر به پاوربانکی نیاز دارید که نیازهای روزانه تان را بر طرف کند ، پاور بانکی تهیه کنید که به طور متوسط قادر به 4بار شارژ کردن گوشی هوشمندتان باشد مثلا اگر گوشی هوشمندتان دارای باتری با ظرفیت 3000mAH است پاور بانکی با ظرفیت 12000mAH تهیه کنید .

به اشتراک گذاری در