چگونه پاوربانک خود را شارژ کنیم؟

پاوربانک

همراه داشتن یک پاوربانک با شما باعث افزایش آسودگی خاطر شما می شود، به ویژه هنگامی که شما خارج از خانه هستید و به دور از هر گونه پریز برق هستید.پاور بانک ها به شما این اطمینان را میدهند که که شارژ دستگاه های شما تمام نخواهند شد.

با این حال، برای شارژ دستگاه های خود را در حال حرکت، فقط کافی است پاور بانک خود را به آن وصل نمایید. پاور بانک ها به راحتی می توانند با لپ تاپ یا سوکت دیواری شارژ شوند. هنگامی که پاور بانک شما کاملا شارژ شد، می توانید آن را جدا کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

 • پاور بانک خود را به پریز وصل کنید
 • چراغ های LED را بررسی کنید تا متوجه زمانی که نیاز به شارژ کردن پاور بانک شوید. درحالی که یک پاور بانک را می توان در هر زمان شارژ کرد، و با شارژهای غیر ضروری طول عمر دستگاهتان را کاهش می دهید. اکثر پاور بانک ها دارای چهار چراغ LED در سمت هستند. زمانی که تعداد چراغ های روشن کاهش می یابد نشان از ضعیف شدن باتری دارد. پس فقط زمانی دستگاه خود را به شارژ متصل کنید که یک یا دو چراغ آن روشن باشد.
 • پاور بانک خود را به یک پریز برق وصل کنید. پاور بانک شما باید با کابل USB و آداپتور دیواری به پریز وصل شود. پایانه بزرگتر کابل USB را به آداپتور دیواری وصل کنید. سپس، پایان کوچکتر را به آداپتور پاور خود وصل کنید. و اجازه دهید تا شارژ شود.
 • پاوربانک خود را به یک رایانه یا لپ تاپ وصل کنید. یک کامپیوتر یا لپ تاپ نیز می تواند برای شارژ یک پاوربانک استفاده شود. پایه کوچکتر کابل USB را به پاور بانک متصل کنید. سپس، قسمت بزرگتر کابل USB را به رایانه یا لپ تاپ خود وصل کنید.
 • اجازه دهید پاور بانک شارژ شود
 • دستورالعمل سازنده دستگاه خود را برای میزان زمان شارژ شدن آن را بررسی کنید. شما نباید پاوربانک خود را بیش از حد مجاز در شارژ رها کنید. دستورالعمل های تولید کننده به شما زمان لازم برای شارژ شدن آن را به شما می گوید. بیشتر پاور بانک ها در ظرف مدت یک تا دو ساعت شارژ می شوند.
 • شارژر را به محض اینکه کاملا شارژ شد، از آن قطع کنید. در زمانی که همه چراغ های LED روشن اشد، شارژر را از آن جدا کنید.
بیشتر بخوانید :   چگونه بهترین پاور بانک را برای خودمان انتخاب کنیم؟

شارژ پاوربانک

اگر چراغ های LED شما کار نمی کنند، خودتان زمان را تخمین بزنید، سپس شارژر را جدا کنید.

 • برای اطمینان از اینکه پاوربانک به درستی شارژ شده است . پس از شارژ کردن پاور بانک خود، یکی از دستگاه های الکترونیکی خود را به پاور بانک با استفاده از کابل USB متصل کنید. اگر پاور بانک به درستی شارژ شده باشد، دستگاه باید شارژش را آغاز کند.

اگر دستگاه شما را شارژ نکرد، سعی کنید آن را به یک خروجی متفاوت وصل کنید. اگر پاور بانک شما هنوز شارژ نمی کند، ممکن است مشکلی برای آن به وجود آمده باشد. بهترین راه هم برای بررسی آن تماس با دفاتر فروش آن است.

 • تضمین کارایی
 • در اغلب موارد از سوکت دیواری استفاده کنید. به طور کلی، سوکت های دیجیتال پاوربانک را سریعتر از کامپیوتر یا لپ تاپ شارژ خواهند کرد. در صورتی که حتی یک لپ تاپ یا کامپیوتر در دسترس داشته باشید، باز هم اقدام به شارژ ان از طریق سوکت های دیواری نمایید.
 • بیش از اندازه پاوربانک خود را شارژ نکنید. اطمینان حاصل کنید که پاور بانک خود را به مدت طولانی به شارژر وصل نکرده باشید. شارژ بیش از حد می تواند باعث کاهش عمر باتری آن شود. فقط زمانی که ضروری است چراغهای LED را در حال خاموش شدن است، پاور بانک خود را شارژ کنید.
 • همزمان دستگاه الکترونیک و پاور خود را به به یک درگاه شارژ وصل نکنید. در حالی که پاوربانک خود را شارژ می کند، دستگاه الکترونیکی دیگری را به همان سوکت دیواری وصل نکنید. اگر دستگاه های الکترونیکی خود را شارژ میکنید، مجبور نیستید از پاور بانک بلافاصله بعد از شارژ آن استفاده کنید. این عمل عمر باتری آن را افزایش می دهد.
بیشتر بخوانید :   ویژگی های اسپیکر بلوتوثی REMAX مدل RB-H8

منبع : https://www.landika.com

به اشتراک گذاری در