پاوربانک خود را چگونه مدیریت کنیم؟

power-bank-not-charging-0-960x600

آیا تا به حال با مشکل شارژ پاوربانک در هنگام اتصال به گوشی هوشمندتان مواجه شده‌اید؟ این موضوع واقعا می‌تواند آزاردهنده و خسته‌کننده باشد، به خصوص در زمانی که گوشی یا تبلت هوشمند شما در شرایط اضطراری شارژ کردن قرار داشته باشد. در این گزارش چند پیشنهاد مناسب ذکر شده است که شما را در نحوه مدیریت و نگهداری پاوربانک‌تان یاری می‌کند.
در مرحله اول، بررسی کنید که آیا پاوربانک شما در دمای غیر طبیعی نگهداری شده است یا خیر. اگر جواب بله است، پس این احتمال وجود دارد که سلول باتری‌های پاوربانک از بین رفته باشند.
ثانیا، اگر پاوربانک شما پس از شارژ شدن کامل به سرعت با افت شارژ مواجه شد، این احتمال وجود دارد که باتری‌های آن بر اثر ضربه یا موارد دیگر به خوبی کار نکنند.
همچنین در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که پاوربانکی که خریداری کرده‌اید، تقلبی بوده و سلول باتری‌های بی‌کیفیتی در ساخت آن به کار گرفته شده باشند. در نتیجه اکیدا توصیه می‌شود قبل از خرید این محصول، از اصل بودن و نحوه ارائه گارانتی آن مطمئن شوید.
power-bank-not-charging-2-960x600 (1)

در صورتی که با مشکلات فوق در پاوربانک خود مواجه شدید، موارد ذیل را برای رفع مشکل دنبال کنید:
– در ابتدا سعی کنید پاوربانک خود را زمانی جهت شارژ کردن به گوشی متصل نمایید که باتری گوشی کاملا خالی شده باشد. در اینصورت به خوبی نحوه انتقال شارژ از خروجی پاوربانک به باتری گوشی در مدت زمانی مشخص بدست می‌آید.
– سعی کنید پاوربانک را در جای خنک و در مدت زمان شب تا صبح شارژ کنید. برای این امر از یک منبع تغذیه مناسب USB و یک کابل با کیفیت استفاده نمایید. در نظر داشته باشید در زمان شارژ ممکن است منبع تغذیه شما گرم شود که موضوع مهمی نیست. اما پس از اتمام شارژ گوشی، منبع تغذیه باید خنک شده باشد.
– مهم‌ترین موضوع در اینجا استفاده نکردن از منبع تغذیه‌ ارزان و بی کیفیت برای شارژ پاوربانک است، چرا که به احتمال زیاد باعث آسیب رساندن به سلول باتری‌های پاوربانک شما می‌شود.
power-bank-not-charging-1-1-960x600 (1)

بیشتر بخوانید :   روند رو به رشد بازار جهانی پاور بانک

در صورتی که موارد فوق را انجام دادید، سعی کنید پاوربانک خود را از طریق پورت‌های خروجی دیگر نیز شارژ نمایید. اما اگر مشکل همچنان ادامه داشت، احتمال دارد مداری که به چراغ‌های LED پاوربانک متصل شده است قطع شده باشد و یا اینکه مدار اصلی پاوربانک شما در اثر استفاده بیش از حد یا ضربات احتمالی از کار افتاده باشد.
در اینصورت باید با مرکز گارانتی محصول خود تماس بگیرید و در صورت رفع نشدن مشکل، محصول دیگری را خریداری نمایید.

به اشتراک گذاری در