یک پاوربانک 50000mAh تا چندبار قادر است دستگاه شما را شارژکند؟

یک پاوربانک 50000mAh تا چندبار قادر است دستگاه شما را شارژکند؟

بیش‌تر پاوربانک‌ها ظرفیتی میان 2,000 تا 20,000 میلی‌آمپرساعت، برای نگه‌داری بار الکتریکی را دارند. هر چقدر که ظرفیت یک پاوربانک بیش ‌تر باشد اندازه‌ی آن، به‌لحاظ‌ ظاهری،  بزرگترخواهدبود.
بزرگترین مدل‌های موجوددر بازار، مربوط‌ به مدل‌های EasyACC  که ظرفیت آن به   26000mAh می‌رسد. اما استفاده از آن به علت وزن، حجم و قیمت بالا، میان کاربران چندان رایج‌ نیست.

اما اگر بهeBay  و Amazonمراجعه‌کنید، خواهید دید که پاوربانک‌هایی با ظرفیتmAh  50000 و حتی بیش‌تر نیز موجود است. که برخی از آن‌ها با انرژی خورشیدی و برخی‌دیگر با همان باتری‌های لیتیومی قدیمی کار می‌کنند. بسیاری از کاربران هنوز هم در مورد وجود پاوربانک‌های 50000  میلی‌آمپرساعتی و در واقع نسبت به این‌که آیا ظرفیت چنین پاوربانک‌هایی به 50000mAh می‌رسد یا نه، شک‌ دارند. هرچند که با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، پاوربانک‌های 50000میلی‌آمپرساعتی، احتمالا کوچک ‎تر، سبک ‌تر و برای استفاده‌ی کاربران راحت‎تر خواهند شد. بنابراین، کسانی‌که مدت ‌زیادی را به دیدن فیلم یا انجام بازی‌های مختلف با گوشی‌های خود صرف می کنند، منفعت زیادی از این دستگاه خواهند برد.

فهمیدن این‌که یک پاوربانک 50000میلی‌آمپرساعتی، تا چند بار قادر است یک دستگاه را شارژ کند، با محاسبات ساده امکان‌پذیراست. کافی‌است 50000mAh  را به ظرفیت باتری دستگاهی که می‌خواهید آن ‌را به‌ وسیله‌ی این پاوربانک شارژکنید، تقسیم‌نمایید. اما محاسبات به اینجا ختم‌ نمی‌شود. محاسبه‌ی تعداد دفعات شارژ دستگاه به‌وسیله‌ی چنین ‌پاوربانکی، از این‌طریق تنها زمانی امکان‌پذیراست  که همه‌ی  توان، ازطریق پاوربانک به دستگاه‌موردنظر منتقل‌ شود. درحالی‌ که همیشه به‌علت مقاومت الکتریکی‌ موجود، بخشی از توان انتقالی، اتلاف‌می‌گردد. درواقع، هیچ‌کدام از پاوربانک‌ ها،حتی تازه ‌ترین آن‌ها، نمی‌توانند 100%  توان خود را به دستگاه درحال‌شارژ منتقل‌کنند. بنابراین، محاسبه‌ی اساسی معرفی‌شده دربالا، تنها در موارد ایده‌آل کاربرد دارد. بنابراین، در نهایت یک پاوربانک 50000میلی‌آمپرساعتی تا چندبار دستگاه شما را شارژمی‌کند؟
بهتراست ابتدا یک نرخ تبدیل را به محاسباتمان اضافه‌کنیم. نرخ بازدهی میان 80%  تا 90% ، بالاترین نرخ بازدهی در استاندارد صنعتی موجود است.به ‌یاد داشته ‌باشید که پاوربانک‌های باکیفیت‌تر، نرخ‌بازدهی بالاتری نیز دارند. بنابراین رهیافت محاسبات، به‌صورت زیرخواهدبود.

بیشتر بخوانید :   نقد و بررسی پاوربانک 10000mAh یونیوو مدل Top 10

یک پاوربانک 50000mAh تا چندبار قادر است دستگاه شما را شارژکند؟نرخ‌ظرفیت پاوربانک (mAh)x نرخ بازده(80% تا  90%)÷ظرفیت باتری دستگاه  (mAh)
برای‌مثال، فرض‌کنید دستگاه شما یک iPhone 6  و میزان بازده ‌موجود 85%  باشد. بنابر فرمول بالا شما قادر خواهید بود دستگاه خود را تا 23.48  بار شارژ کنید. ظرفیت باتری iPhone 6 ، 1810 mAh  و 85% ، میانگین مقداربازده‌است.
فاکتورهای دیگری نیز در این زمینه باید درنظرگرفته‌شوند.

  • آیا در حن شارژ از دستگاه خود استفاده‌می‌کنید؟
  • آیا دستگاه خود را از کم‌ترین مقدار باتری تا حالت فول‌شارژ، به باتری وصل‌می‌کنید؟
  • آیا پاوربانک شما، در هنگامی‌که از آن استفاده‌نمی‌کنید هم تخلیه‌می‌شود؟
  • میزان دمت در حین شارژ روی بازده اثرمی‌گذارد.
  • درصورتی‌که پاوربانک مورداستفاده‌ی شما با انرژی خورشیدی کارکند، محاسبات پیچیده‌تر خواهد‌بود.این فاکتورها، کم‌یا‌زیاد برروی نتیجه‌ونحوه‌ی شارژ، اثرگذارخواهدبود. به‌منظورگرفتن نتیجه‎ی بهتر، پیشنهادمی‌شود که نه‌تنها برای کاربری بهتر، بلکه برای امنیت دستگاه از پاوربانک‌هایی با کیفیت بالاتر استفاده‌کنید.

به اشتراک گذاری در