پشت‌ سر گذاشتن آزمون امنیتی پاور بانک

پاور بانک ها و آزمون های پشت سر گذاشته شده

با گسترش استفاده روزمره کاربران از محصولات پاوربانک، تعداد شرکت‌های تقلبی تولید کننده این محصول نیز روز به روز در حال افزایش هستند. اما یکی از راه‌های اصلی برای تشخیص پاور بانک‌ اصلی از تقلبی، توجه به علایم تجاری و امنیتی است که بر روی جعبه یا دفترچه راهنمای محصول بیان شده‌اند. پشت سر گذاشتن آزمون‌های حفاظتی هوشمندانه توسط یک پاوربانک که به آزمون امنیتی پاور بانک معروف است، نشان‌دهنده اصل بودن این محصول است و تضمین کیفیت را برای شما به دنبال دارد. شرکت‌های بزرگی مانند روموس با رعایت این نکات امنیتی هر گونه نگرانی شما را درباره لطمه زدن پاوربانک به گوشی‌تان برطرف می‌سازند. تعدادی از موارد مهم امنیتی عبارتند از: محافظت از شارژ، تخلیه شارژ، ولتاژ، دما و جریان بیش از حد، جلوگیری از نیروی برق بیش از حد، محافظت از میدان مغناطیسی و همچنین جلوگیری از ریست شدن. در ذیل به طور خلاصه به بررسی برخی از این نکات امنیتی پرداخته شده است.

آزمون امنیتی پاور بانک ها

محافظت از شارژ بیش از حد
در هنگام اتصال گوشی به پاوربانک، جریان تعریف شده‌ای از سوی پاوربانک به گوشی منتقل می‌شود. اما اگر به هر دلیلی این جریان بیش از حد تعریف شده باشد، این احتمال وجود دارد که باتری گوشی یا پاوربانک شما آسیب ببیند. بر همین اساس شرکت‌های سازنده از مدار مخصوص قطع جریان در پاوربانک‌های خود استفاده می‌کنند که قابلیت محافظت از شارژ رسانی بیش از حد به گوشی شما را داراست. در حقیقت ما به پاور بانکی نیاز داریم که در صورت شارژ کامل باتری، به صورت هوشمند جریان الکتریسیته را قطع کند. در غیر اینصورت شارژ بیش از حد عمر باتری پاور بانک شما را کوتاه می‌کند.

بیشتر بخوانید :   ۵ نکته ای که در هنگام خرید پاور بانک باید به آن توجه کنید

آزمون امنیتی پاور بانک روموس

محافظت در برابر جریان مداری کوتاه
وقتی دو سر یک باتری را به یکدیگر وصل می‌کنید، به دلیل اتصال قطب مثبت و منفی با یکدیگر یک جریان مداری کوتاه شکل می‌گیرد. این اتصال باعث تخلیه شارژ و حتی تولید گرما می‌گردد. بر همین اساس پاوربانک‌ها باید مجهز به سیستم حفاظتی در مقابل اتصالات کوتاه باشند تا به صورت هوشمند در برابر صدمات احتمالی در امان باشند.

حفاظت در برابر تغییرات دما
بر روی جعبه یا دفترچه راهنمای اکثر پاوربانک‌های اصلی، محدوده دمایی کارکرد آنها نوشته شده است. این بدان معنیست که در صورتی که پاوربانک در خارج از این محدوده دمایی قرار بگیرد، به احتمال زیاد سلول باتری‌های آن از بین می‌روند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. به عنوان مثال بسیاری از آنها با رنج دمایی 20- و 60+ مشخص می‌شوند. اگر پاوربانک شما در کمتر از 20- قرار بگیرد باتری آن از کار خواهد افتاد و اگر در دمای بالاتر از 60 درجه قرار گیرد، سلول باتری آن منبسط شده و حتی احتمال منفجر شدن آن نیز وجود دارد.

آزمون امنیتی پاور بانک

محافظت از میدان مغناطیسی
محافظت از میدان مغناطیسی یکی از موارد مهمی است که باید در هنگام تولید پاوربانک رعایت شود. رعایت این موضوع باعث می‌شود تا مدار الکتریکی پاوربانک شما در صورت قرار گرفتن در یک میدان مغناطیسی قوی آسیب جدی نبیند.

جلوگیری از جریان و ولتاژ اضافی
پاوربانک‌های اصلی دارای سیستم اتوماتیک قطع جریان و ولتاژ خروجی هستند و در صورتی که هر یک از آنها از حداکثر مقدار مجاز فراتر بروند، به صورت خودکار توسط پاوربانک قطع می‌شوند.

بیشتر بخوانید :   چگونگی انتخاب یک پاور بانک مناسب برای تبلت یا تلفن همراه

با رعایت تمامی استانداردهای امنیتی بالا، از داشتن یک پاوربانک با کیفیت نهایت لذت را ببرید.

به اشتراک گذاری در