چه کابلی برای شارژ پاوربانک مناسب‌تر است؟

کابل شارژ پاوربانک

شاید برای بسیاری از کاربران این سوال پیش بیاید که آیا می توان از هر کابل USB برای شارژ پاوربانک استفاده کرد یا خیر. در جواب باید عنوان داشت که برای شارژ پاوربانک شما می‌توانید از تمامی کابل‌های استاندارد برای اتصال پاوربانک به تلفن همراه یا تبلت خودتان استفاده نمایید. اما پیشنهاد می‌شود عملیات شارژ پاوربانک با کابل اصلی خود پاوربانک و یا کابل اصلی تلفن‌همراه انجام گیرد، چرا که اینگونه کابل‌ها با فناوری روز بهینه شده و به عبارتی برای شارژ سریع ساخته شده‌اند.
معمولا همراه هر پاوربانک یک کابل با دو سرکانکتور( زائده فلزی جهت اتصال ) در جعبه محصول وجود دارد. در حقیقت تمامی پاوربانک‌ها دارای دو درگاه اتصال می‌باشند. یک پورت یا همان درگاه USB و یک درگاه Micro USB. اما کابل موجود همراه پاور بانک، از یک طرف به کانکتور Micro USB بر روی پاور بانک وصل می‌شود و انتهای دیگر سیم که یک کانکتور USB است، به یک دوشاخه برق آداپتور دیواری که درگاه USB دارد و یا به خروجی USB یک رایانه وصل می‌گردد.
کابل‌های شارژ همگی به طور یکسان ساخته نشده‌اند.‌ برخی از آنها سرعت کمتری دارند و باتری گوشی یا تبلت شما را دیرتر شارژ می‌کنند. حتی برخی از کابل‌ها ممکن است خسارات جبران ‌ناپذیری به باتری گوشی شما وارد کنند. بنابراین انتخاب یک کابل شارژ تقلبی ممکن است به جای آنکه باتری محصول شما را شارژ کند، در حال از بین بردن آن باشد. بنابراین پرداخت هزینه کمتر به خاطر خرید کابل‌های شارژ تقلبی، ممکن است در آینده هزینه‌های چند برابری را برای شما به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید :   نکاتی که برای حمل پاوربانک به داخل هواپیما باید رعایت کنیم کدامند؟

شارژ پاوربانک

انتخاب کابل شارژ پاوربانک مناسب

بطور كلي در انتخاب یک كابل شارژ  پاوربانک مناسب، بايد به نكات زير توجه نمود:
1- جريان مصرفي تحت هيچ شرايطي نبايستي از جريان مجاز كابل بيشتر باشد.
2- افت ولتاژ كابل از حد مجاز زيادتر نگردد.
3- انتخاب كابل با پوشش مناسب، با توجه به شرايط محيط (حرارت و برودت و غيره ) صورت پذيرد.
4- اندازه متراژ کابل شارژ پاوربانک نباید زیاد باشد. چرا که با افزایش طول کابل میزان مقاومت سیم افزایش یافته و دستگاه همراه شما دیرتر شارژ می‌شود.
5- جنس سیم کابل بسیار مهم است. کابل هایی که از جنس مس ساخته می‌شوند، نسبت به کابل‌های آلومینومی از مقاومت کمتری برخوردار هستند. کابل های مسی معمولا گرانتر نیز می‌باشند.
6- روکش پلاستیکی کابل باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشد و از انعطاف خوبی برخوردار شده باشد.
7- کابل‌های اصلی دارای برخی از گواهی‌های ثبت و استاندارد نظیر CE و RoHS هستند. استاندارد CE در کشورهای اروپایی ثبت می‌شود و می‌تواند یک نشانه خوب جهت پیدا کردن کابل‌های اصل و با کیفیت باشد. گواهینامه RoHS نیز نشان دهنده این موضوع است که در ساخت یک محصول از مواد خطرناک استفاده نشده باشد.
به یاد داشته باشید تلفن‌های هوشمند معمولا عمر شارژدهی بسیار بالایی ندارند. با این حال اگر گوشی شما حالت غیر طبیعی را در تخلیه شارژ دنبال می‌کند و به سرعت خالی می‌شود، ممکن است که شارژر شما مشکل داشته باشد. در غیر اینصورت کابل شارژ خود را بررسی کنید، چرا که این احتمال وجود دارد که از کابل شارژ تقلبی در خانه استفاده می‌کنید.

به اشتراک گذاری در