چگونگی انتخاب یک پاور بانک مناسب برای تبلت یا تلفن همراه

1

پاور بانک محصولی است که با عنوان های مختلف در میان مردم بیان می شود. شارژرهای قابل حمل، شارژر همراه ، باتری جیبی و شارژر پشتیبان موبایل و…  عناوینی هستند که برای این محصول ذکر می شوند. جدا از اینکه شما چه اسمی را برای پاوربانک انتخاب می کنید، این محصول یک کار مشترک را انجام می دهد: “شارژ کردن تبلت یا تلفن همراه بدون نیاز به شارژر ، پریز برق و …. “.
پاوربانک ها در اندازه ها و شکل های مختلفی تولید می شوند. اندازه های کوچکتر این محصول بیشتر برای شارژ کردن تلفن همراه شما در جیبتان طراحی می شوند، در حالیکه اندازه های بزرگتر آن برای شارژ کردن تبلت و یا شارژهای چندین باره به کار گرفته می شوند.
علت انتخاب پاوربانک برای گوشی یا تبلت شما چیست؟
دستگاه های همراه مانند گوشی های هوشمند و تبلت ، نحوه زندگی کردن ما را بسیار آسان ساخته اند. اما این راحتی تا زمانی با شما همراه است که موبایلتان شارژ داشته باشد. با داشتن یک پاوربانک خوب به خصوص زمانی که امکان اتصال به برق وجود ندارد، این راحتی را برای خود فراهم سازید. همچنین یک پاوربانک با کیفیت برای شما عمل شارژ را با قابلیت اطمینان بالاتر و امنتر نسبت به سایر روش های شارژ متداول فراهم میسازد . 

2
با انتخاب یک پاوربانک مناسب، از چه چیزی بهره مند خواهید شد؟
با داشتن یک پاور بانک سبک وزن به راحتی می توانید آن را حمل نمایید. به سادگی می توانید آنرا را در منزل شارژ کنید، در کیف یا جیب خود قرار دهید و در هر زمان که به آن احتیاج دارید، گوشی تان را به آن متصل نمایید. در نتیجه هرگز دچار اضطراب کمبود شارژ باتری گوشی همراه خود نخواهید شد.

3
چگونه یک پاوربانک مناسب را برای گوشی یا تبلت خود انتخاب نمایید؟
در صورتی که اطلاعات نوشته شده در پشت جعبه پاوربانک را به خوبی بخوانید و 8 نکته ذیل را رعایت نمایید، انتخاب یک پاوربانک مناسب برای شما کار سختی نخواهد بود: اندازه یا ظرفیت پاوربانک، توان خروجی، تعداد پورت های USB، کابل های موجود، توان ورودی، ایمنی، کیفیت و صدور گواهی نامه نکات مهمی هستند که باید در هنگام خرید پاوربانک آنها را رعایت کنید. در ابتدا اندازه پاوربانک انتخابی خود را در نظر بگیرید.

4
اندازه پاوربانک به سایز باتری های به کار گرفته شده و همچنین میزان قدرت آنها بستگی دارد. در اکثر پاوربانک ها عددی در جلوی آنها نوشته شده است که میزان قدرت آن را به میلی آمپر و یا میلی آمپر ساعت بیان می کند. این محصولات معمولا با قدرت 2 هزار تا20  هزار میلی آمپر و یا حتی بیشتر تولید می شوند. اعداد بزرگتر به معنی قدرت بیشتر و شارژ بیشتر برای تلفن هوشمند به کار می روند و با کمک آنها می توانید دستگاه های بزرگتر که باتری بزرگتری دارند را شارژ نمایید.
علاوه بر اینکه میزان قدرت باتری های گوشی های هوشمند و تبلت ها مورد ارزیابی قرار می گیرند، پاوربانک ها معمولا برای هر دستگاهی که دارای شارژ USB است، مورد استفاده قرار می گیرند مانند دوربین های GoPro، Kindle reader یا هدست های بلوتوثی. همچنین ما باید به توان خروجی پاوربانک جهت شارژ سریع تبلت یا گوشی همراه دقت کنیم. در نظر داشته باشید مشخصات فنی پورت های استاندارد USB در پاوربانک با هر گونه کابل USB استاندارد همخوانی دارد. با این حال، میزان قدرت خروجی آنها ممکن است متفاوت باشد.
یک پاوربانک 20 هزار میلی آمپری چند بار می تواند گوشی شما را شارژ نماید؟
برای درک این موضوع کافیست شکل ذیل را در نظر بگیرید. در این شکل به خوبی مشخص شده است که در صورت وصل کردن گوشی یا تبلت به صورت تک تک و یا همزمان، پاوربانک شما به چه صورت عمل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :   چگونه بهترین پاور بانک را برای خودمان انتخاب کنیم؟

5
به طور کلی، پاوربانک های بزرگتر دارای میلی آمپر بیشتری هستند و اغلب بیشتر از یک پورت USB دارند. در این حالت شما می توانید دو گوشی هوشمند یا تبلت را به صورت همزمان به آن متصل نمایید. اما به این نکته توجه داشته باشید که هر دستگاهی را به پورت مربوطه وصل نمایید، به عنوان مثال تبلت یا گوشی های هوشمندی که دارای ظرفیت باتری بیشتری هستند را به پورت 2 آمپر و دستگاه های کوچکتر را به پورت 1 آمپر متصل نمایید. معمولا طول سیم این کابل ها نیز باید کوتاه باشد.
بیشتر پاوربانک ها همراه خود کابل USB دارند که یک سر آن USB و سر دیگر به صورت میکرو USB است. برخی از تبلت ها یا گوشی های هوشمند، از کابل های Lightning یا USB-C برای شارژ استفاده می کنند که در صورت نبود آنها در بسته پاوربانک باید آنها را جداگانه خریداری نمایید.
نحوه شارژ کردن پاوربانک
شارژ کردن پاوربانک به سادگی شارژ کردن یک گوشی هوشمند انجام می گیرد. برای این کار کافیست یه طرف کابل که معمولا میکرو USB می باشد را به پاوربانک و طرف دیگر آن (معمولا USB) را به یک منبع تغذیه دیواری متصل نمایید.

6
ورودی پاوربانک ها معمولا در محدوده 1 تا 2.4 امپر می باشد. به عبارت ساده تر، پورتی که دارای عدد بزرگتری است دستگاه شما را سریع تر شارژ خواهد کرد. همچنین بیشتر پاوربانک ها به یک نشانگر LED مجهز می باشند که نشان دهنده میزان شارژ باقی مانده از پاوربانک شماست و در صورت کم شدن شارژ، به صورت خاموش و روشن به شما هشدار می دهند.
نحوه انتخاب کردن یک پاوربانک ایمن
برای جلوگیری از تقلبی و یا ایمن بودن یک پاوربانک، کافیست مراحل ساده ذیل را رعایت کنید:
ثبت کردن پاوربانک: پس از خرید این محصول با استفاده از شماره سریال حک شده بر روی جعبه دستگاه و به صورت آنلاین، به راحتی می توانید اصل بودن با تقلبی بودن آن را مشخص نمایید.
بررسی گارانتی: تولید کننده، کشور مبدا و نوع باتری ممکن است در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشند. همچنین تولید کنندگان اصلی در سرتاسر جهان دارای نمایندگی هستند و به راحتی می توانید این موضوع را از روی برچسب های ارائه شده بر روی جعبه محصول بررسی نمایید.
بازدهی: پاوربانکی کارآمدتر است که دمای کمتری را تولید کند، چرا که هدر رفتن کمتر انرژی طول عمر بیشتری را نیز برای باتری های این محصول به دنبال دارد.
محافظت در برابر جریان بیش از حد: با رعایت کردن این موضوع، از انتقال جریان بیش از حد جریان برق به باتری های پاوربانک و باتری گوشی شما جلوگیری به عمل می آید.
محافظت در برابر ولتاژ بیش از حد: رعایت ولتاژدهی مناسب به پاوربانک و دستگاه وصل شونده به آن، یکی از مهمترین پارامترهایی است که برای جلوگیری از آسیب در نظر گرفته می شود.
محافظت در برابر شارژ یا تخلیه شارژ بیش از حد: با داشتن یک پاوربانک هوشمند از شارژ یا تخیله شارژ ناگهانی باتری در امان خواهید بود.
تست گرما در دماهای شدید: توصیه می شود پاوربانک خود را در مکان هایی که دارای دما و حرارت بسیار بالایی هستند قرار ندهید.
صدور گواهینامه
پاوربانک هایی معتبر هستند که حداقل یکی از لوگوها یا علائم ذیل را در بسته بندی خود رعایت کرده باشند. این علایم نشان می دهند که شرکت سازنده مقررات استاندارد صنعتی را در تولید محصول مورد نظر رعایت کرده و مجاز به صادر کردن آنها است.

بیشتر بخوانید :   معرفی محصولات جدید شرکت روموس

7

به اشتراک گذاری در