۵ نکته ای که در هنگام خرید پاور بانک باید به آن توجه کنید

پاور بانک روموس مدل GT3

یکی از مواردی که ذهن اغلب کاربران را در هنگام خرید پاور بانک به خود مشغول می سازد این است که برای انتخاب یک پاوربانک مناسب باید دنبال چه ویژگی هایی باشند.  در این خبر قصد داریم تا پنج ویژگی یک پاوربانک ایده ال را مورد بررسی قرار دهیم.

قابلیت حمل

اولین موضوعی که مورد اهمیت است قابلیت حمل این وسایل می باشد. در حالی که برخی از پاوربانک ها از ابعاد و اندازه های کوچکی برخوردارند که این امکان را به کاربران می دهند تا آنها را به راحتی با قرار دادن در جیب خوب حمل کنند، برخی از آنها هم به دلیل ابعادی که دارند تنها به وسیله کیف قابل حمل می باشند. معمولا پاوربانک های مذکور نه تنها از نظر وزن بلکه از نظر ابعاد و نوع طراحی هم با هم متفاوت می باشند.
اما از طرفی با توجه به این که پاوربانک ها وسایلی هستند که شما اغلب با خود حمل می کنید، مسلما دنبال پاور بانک ای خواهید بود که از نظر وزن و ابعاد سبک، کوچک و به راحتی قابل حمل باشند، اما از طرفی این ظرفیت پاوربانک ها هم هست که حائز اهمیت است و به کاربران امکان تعداد شارژ بیشتر را خواهد داد. درست اینجاست که موضوع دومی که از اهمیت زیادی در انتخاب یک پاوربانک مناسب برخوردار است، مطرح می گردد. بله درست حدس زدید، ظرفیت پاوربانک.

ظرفیت پاور بانک

با توجه به میزان بازدهی های پاوربانک ها و با توجه به اتلاف انرژی از طریق گرما و غیره، میزان ظرفیت پاور بانک ها با بازدهی میانگین حدود ۷۰ درصد مورد ارزیابی قرار می گیرند. به منظور انتخاب بهتر و مطمئن تر بهتر است که کاربران مشخصات باتری تلفن های هوشمند خود را مورد بازبینی قرار دهند تا تعداد شارژ هایی که از یک پاوربانک برای تلفن همراه خود انتظار دارند را به درستی تخمین بزنند.
قدرت شارژ پاوربانک ها به اینکه یک پاوربانک چقدر سریع می تواند تلفن همراه شما را شارژ کند نیز بستگی دارد، در اغلب موارد این مقدار حدود 1M، 2M و حتی 2.5M می باشد.

بیشتر بخوانید :   یک پاوربانک خوب باید چند میلی آمپر ظرفیت داشته باشد؟

خرید پاور بانک گوشی های هوشمند

شارژ اتوماتیک

نقطه برتری پاوربانک های ایده ال نسبت به پاوربانک های معمولی در پروسه شارژ کردن اتوماتیک می باشد. این در حالی است که اغلب پاوربانک ها از این امکان – روشن شدن به صورت اتوماتیک و قطع شارژ به صورت اتوماتیک درست پس از شارژ کامل دستگاه – محروم هستند. مورد مذکور نه تنها باعث افزایش عمر باتری دستگاه شما می شود، بلکه از هدر رفتن انرژی ذخیره شده در پاوربانک جهت انجام تعداد شارژ بیشتر جلوگیری می کند. این موضوع یکی از حائز اهمیت ترین موضوعات در خرید پاور بانک ها به شمار می رود.

هوشمندی پاور بانک ها

موضوع دیگری که هنگام خرید پاور بانک باید مورد توجه قرار گیرد، به IQ شارژ یک پاوربانک معروف است و به میزان توانایی تشخیص نوع دستگاه شما توسط یک پاوربانک و متعاقبا تنظیم ولتاژ مورد نظر و متناسب آن دستگاه گفته می شود.

نمایش میزان شارژ باقی مانده

موضوع دیگر استفاده از LED ها برای نمایش میزان شارژ باقی مانده یک پاوربانک می باشد. این موضوع در پاوربانک هایی که از ظرفیت کمتری برخوردارند مفید تر به نظر می آید، در حالی که پاوربانک هایی که ظرفیت بیشتری دارند ممکن است بین دو چراغ LED اختلاف زیادی وجود داشته باشد و این موضوع کاربر را به اشتباه بیاندازد. بنابراین استفاده از صفحه نمایش LED جهت نمایش میزان دقیق شارژ باقی مانده در پاوربانک ها با ظرفیت بالاتر معقول تر به نظر می رسد.
از دیگر ویژگی های پاوربانک ها استفاده از یک LED نسبتا قویتر به منظور استفاده مشابه چراغ قوه در مواقع ضروری می باشد که این موضوع با توجه به قابلیت حمل پاوربانک ها، عموما در کمپ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

به اشتراک گذاری در